San Francisco’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

San Francisco Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya Eyaleti’nde yer almaktadır. Şehir Kaliforniya Eyaleti’nin kuzeyinde ülkenin en kayalık bölgesi üzerinde kurulmuştur. Günümüzde Twitter, Airbnb, Uber gibi teknoloji devi şirketlerin genel merkezleri San Francisco’da bulunmaktadır. Böylesi büyük şirketlere ev sahipliği yapması, iklimi, doğal güzellikleri gibi sebeplerle San Francisco bölgenin finans, kültür, turizm ve ticaret merkezi konumundadır. Birleşik Devletlerdeki en kalabalık şehirlerden olan San Francisco kozmopolit yapısı sayesinde dünya mutfaklarının birçoğunu bünyesinde barındırmaktadır. New York’tan sonraki en kalabalık şehir olan San Francisco, Kaliforniya Eyaleti’nin ise Los Angeles ile beraber en önemli merkezidir.

San Francisco şehrinin keşfi 18. yüzyılda İspanyollar tarafından olmuştur. Daha sonra 1846 yılında yaşanan Amerika – Meksika Savaşı’nın ardından San Francisco Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlanmıştır. Özellikle “altına hücum” denilen altının keşfedildiği dönemlerde San Francisco ciddi anlamda bir gelişim yaşamıştır. Şehirde 2. Dünya Savaşı’nın ardından ise liberalizm akımı baş göstermiştir. Aynı zamanda insan hakları konusunda San Francisco şehrinde birçok eylem gerçekleşmiştir. 68 kuşağının ve çiçek çocukların Amerika’da ortaya ilk çıktığı şehir San Francisco’dur. Hippilerin özgürlükçü akımı doğurmasıyla Amerika da bir anlamda günümüzdeki “Özgürlüklerin ülkesi” kimliğine kavuşmuştur.

Günümüzde Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli ve en kozmopolit metropollerinden olarak kabul edilen San Francisco finanstan turizm sektörüne kadar birçok konuda ülkenin öncüsü konumundadır. Doğal güzellikleri ve Victorian tarzı mimarisi ile San Francisco her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. Aynı zamanda dünya çapında simgeleşmiş Golden Gate Köprüsü turistlerin en çok ilgisini çeken noktaların başında yer almaktadır. Kısmen trafik yoğunluğu yaşayan San Francisco’nun tarihi Cable Car’ları yani tramvayları ulaşımda en çok tercih edilen araçtır. Bunların dışında San Francisco’da yazların serin geçtiği Akdeniz ikilimi görülmektedir. Gün içinde ve mevsimler arası yüksek sıcaklık değişimleri sıklıkla görülebilmektedir. San Francisco aynı zamanda Jack London, Mark Twain gibi dünya edebiyatında önemli bir yere sahip olan yazarların yaşadığı şehirdir.

San Francisco turizm, edebiyat, eğitim ve finans gibi konularda dünyanın en önemli şehirlerinden biridir. Bu sebeple Amerika’da dil eğitimi almayı düşünen öğrenciler için en uygun lokasyonlardan biridir.

San Francisco Hakkında İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim