Her yıl binlerce öğrencinin katılım sağladığı eşsiz bir deneyim olan Work and Travel programının 2021 kayıtları başladı. Work and Travel Programı ile  harika bir yaz deneyimlemeye, kendinizi geliştirmeye, öğrenirken eğlenmeye hazır olun! Work and Travel 2021 programı (WAT) programı kapsamında eşsiz deneyimler kazanacak ve Amerika’ da  ingilizcenizi geliştirirken daha bir çok farklı alanda kazanımlar elde edeceksiniz ! 

Work and Travel programına başvuru için en ideal zaman Ağustos ile Ocak ayları arasındadır fakat COVID-19 pandemisi nedeniyle 2020 yazında Work and Travel programına başvuru yapmış olan öğrencilerin bir kısmı programa katılım sağlayıp Amerika’ya gitti ancak katılım sağlayamayan büyük çoğunluğun programını 2021 yazına ertelemesi nedeniyle 2021 kontenjanlarımız önceki yıllara oranla çok daha limitlidir. Grand International olarak %50 üzerinde doluluk oranına sahip olmamız nedeniyle programa olan talebin karşılanmasında problem yaşamamak adına 2021 yazında work and travel programına katılım sağlayacak olan adayların bir an önce bizimle iletişime geçmelerini tavsiye ediyoruz. Work and Travel programına kayıt yaptıracak adayların öncelikle buraya tıklayarak katılım kriterlerini kontrol etmesi gerekmektedir. Work and Travel programına başvuru için ihtiyacınız olan belgeleri buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. 

Work and Travel 2021 Program Ücretleri Ne kadar ? 

Work and Travel programına katılım için her öğrencinin yaklaşık olarak 4 farklı kalemde masrafı bulunmaktadır. Work and 2021 program ücretlerimize ve program maliyetlerine buraya tıklayarak erişebilirsiniz. 

Work and Travel programına erken kayıt olan adayların daha sonraki zaman diliminde kayıt olan öğrencilere göre 100-250 dolar aralığında indirim alma imkanı bulunmaktadır. Programın kotalı olması nedeniyle Work and Travel kontenjanları doldukça fiyat artış göstermektedir. 

Work and Travel programına erken kayıt olan adayların faydalanabileceği imkanların bir kısmını sizler için sıraladık. Neden erken kayıt yaptırmanız gerektiği ve erken kayıdın avantajlarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz

Work and Travel 2021 Erken Kayıt ve Başvuru Süreci 

Türkiye’nin neresinde olursanız olun, yüz yüze görüşme şartı olmadan Grand Online sistemi üzerinden bütün işlemlerinizi yapabilirsiniz. Grand International olarak öğrencilerimizin hizmete erişimini kolaylaştırmak adına Work and Travel programının organizasyonunda her türlü online alt yapı kullanılarak sizlere kaliteli, güvenli ve kolay bir hizmet imkanı sunmaktayız. 

Work And Travel (WAT) özellikle son yıllarda üniversite öğrencilerinin yoğun talep gösterdiği bir program haline gelmiştir. 2020 Work And Travel’a bir patlama yaşanmış ve normalde her yıl Şubat – Mart aylarına kadar programa kabül sağlanmakta iken 2020 yılında Kasım-Aralık aylarında bir çok şirketin yoğun talep nedeniyle kontenjanı %100 doluluk oranına ulaşmıştır. Tüm Dünya’yı etkisi altına alan pandemi nedeniyle bir çok öğrenci programa katılamamıştır. 2020 Work And Travel öğrencilerinin programını 2021 yazına ertelemesi nedeniyle  şuanda kontenjanımız %60’a yakın bir doluluk oranına ulaşmıştır. Grand International olarak DGE, WISE Foundation ve Intrax sponsorluğunda 3 farklı kurum ile uzun yıllardır devam etmekte olan partnerliğimiz sayesinde ortalama 1000’e yakın pozisyon ve neredeyse Amerika’ nın her eyaletinde ingilizcenize uygun, güvenilir ve prestijli işletmelerde çalışabileceğiniz harika bir yaz sizi bekliyor. Doluluk oranımızın %60’a yakın olmasından dolayı 2021 Work And Travel erken kayıt dönemi kısa bir sürede sonlanacaktır. Kayıt dönemlerine göre ücretler farklılık gösterebileceği için erkenden kayıt olmak size fiyatlar ve  iş olanakları açısından bir çok avantaj sunacaktır.Sen de erken kayıt avantajlarından faydalanmak istiyorsan 1 Ekim e kadar bizimle iletişime geç, yerini ayırt ve arkana yaslan. Ne de olsa erken kalkan erken yol alır J

Buraya tıklayarak deneyimli danışmanlarımızdan detaylı bilgi talebinde bulunabilir ve ilk adımı atabilirsiniz. 

Work And Travel Nedir?

Work and Travel (Çalış ve Gez) yani kısaca WAT, Amerikan hükümeti tarafından yetkilendirilmiş sponsor kurumlar aracılığıyla yürütülmekte olan, Dünya’nın çeşitli ülkelerinden üniversite öğrencilerinin yaz tatili süresince hem çalışıp hem de ingilizcelerini geliştirebilecekleri, kendi paralarını kazanırken, Amerikan kültürü beraberinde daha bir çok farklı kültürü yakından tanıma fırsatı bulabilecekleri bir kültürel değişim programıdır. Work and travel süresinde kendinizi Amerika’da  bir turist gibi değil, Amerikan vatandaşı  gibi hissederek dolu dolu  4 ay geçireceksiniz. Work and Travel programında work yani 3-4 aylık çalışma sürecinin  ardından dolu dolu  tam 1 ay Amerika’yı karış karış seyahat  etme imkanınız olacaktır. Şimdiden heyecanınızı hissedebiliyoruz J 

Amerika’da kaldığınız süreç boyunca ingilizcenizi geliştirebilecek ve konuşma konusundaki çekincelerinizi aşma imkanınınız olacaktır. Yabancı dilinizi  geliştirmekle kalmayacak work and travel programına katılım için yaptığınız harcamaların bir kısmını veya tamamını  ingilizce seviyenize uygun sezonluk işlerde çalışarak karşılayacak ve seyahat planınızı yaparken kendi masraflarınızı karşılayacak ekonomik yeterliliğe sahip olacaksınız.  Amerikan kültürünün yanı sıra programa diğer ülklerden katılan Work And Travel öğrencilerinin de kültürlerini tanıyacak hayatınız boyunca unutmayacağınız anılar ve  kalıcı dostluklar  edineceksiniz. Amerikaya uğurladığımız  sen ile geri dönen sen arasında çok büyük farklar  olacak.  Özgüvenli ,  kendini geliştirmiş, farklı bakış açıları ve fikirlere sahip, ayaklarının üzerinde durabilen biri olarak geri döneceksiniz!

Work and Travel 2021 Katılım Şartları Nedir?

Work and Travel programına katılım için Türkiyedeki örgün eğitim veren lisans veya yüksek lisans 1. sınıf  öğrencisi  olmanız, Genel not ortalamanızın (GANO) 4’lük sistemde  2.00 nin üstünde veya 100 ‘lük sistemde  minumum 60 üzeri olması gerekmektedir.

En az konuşma , yazma ve dil bilgisi olarak B1 yani pre intermediate seviyede ingilizce konuşmanız gerekmektedir. 

Eğer EVET, ben bu katılım şartlarını sağlıyorum ve benim de bir Amerika’da hikayem olsun diyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Grand Internatıonal ailesi olarak her zaman yanınızda ve destekçiniz olacağımızdan şüpheniz olmasın. 

Work and Travel Programında İş seçenekleri Nelerdir?

Summer Work And Travel bir kültürel değişim programı olduğu için çalışabileceğiniz iş alanları ABD Dış İşleri Bakanlığı yani Department of State tarafından belirlenmekte olup, sezonluk lokasyonlar da bulunan ve yine sezonluk olan işlerde çalışma imkanınız olacaktır. Work And Travel kapsamında çalışacağınız işler diploma veya  üstün kabiliyet gerektirmeyen ve hizmet sektöründe yer alan pozisyonlardır.

Başvuran öğrencilerimizin ingilizce seviyeleri, Amerika’ya gidiş takvimleri ve programdan beklentileri ön planda tutularak uygun işlere yerleşim sağlanmaktadır.

Work and Travel programı kapsamında çalışabileceğiniz iş türlerine örnek vermek gerekirse; Oda temizliği ve kat hizmetleri, Mutfak personeli, Can kurtaranlık, Kasiyerlik, Satış Danışmanlığı, Komi / Garson yardımcılığı, Garsonluk, Host/Hostes, Resepsiyonist vb alanlar olarak nitelendirilebilir. 

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim