Sydney’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

Sidney Avustralya’nın en eski ve en önemli yerleşim merkezlerinden biridir. Ülkenin en kalabalık ve en çok turist çeken şehri olan Sidney ‘de Akdeniz, Anglosakson, Asya ve Okyanusya kültürlerinin hepsini görebilmek mümkündür. Son derece kozmopolit bir yapısı olan Sydney sadece Avustralya’nın değil dünyanın da en önemli şehirlerinden biri konumundadır.

1700lü yıllara kadar Aborjinlere ev sahipliği yapan Sydney şehrine 1788 yılında ilk İngiliz kolonisi yerleşmiştir. 1851 yılında ise Sidney’in yakınlarında altın madeninin keşfedilmesi ve “altına hücum” döneminin başlaması ile Sydney dünyanın neredeyse her yerinden göç almıştır. Bu dönemde şehre yapılan yatırımlar sayesinde Sydney çok gelişmiş bir şehir halini almıştır.

Avustralya’nın New South Wales Eyaleti’nin başkenti olan Sydney dünyanın en büyük ve en önemli doğal limanı olan Port Jackson’a ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en önemli limanlarından birine sahip olması sebebiyle önemli bir ticaret merkezi olan Sydney aynı zamanda dünyanın en önemli sahil yerleşkelerinden biridir. Refah seviyesi çok yüksek olan Sydney aynı zamanda dünyanın en pahalı 5. şehri olarak bilinmektedir. Bu durum özellikle dil eğitimi almak için Sydney’e gelen öğrenciler açısından bir dezavantaj olsa da Avustralya hükümeti 12 hafta üzeri dil okulu programlarına kayıt olan öğrencilere haftada 20 saat part time çalışma izni vermektedir. Böylelikle öğrenciler konaklama ve yeme içme masraflarının büyük bir bölümünü karşılamaktadır.

2000 yılında düzenlenen Yaz Olimpiyatları ile dünya çapında ününü arttıran Sydney doğal güzellikleri, su altı yaşamı, ılıman iklimi, tarihi mekanları ve gece hayatı ile herkesin dikkatini çekmektedir. Son derece modern ve kozmopolit bir şehir olan Sydney’in çok eğlenceli bir yapısı vardır. Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Sydney çok ideal bir lokasyondur. Öğrenciler şehrin muazzam plajlarında sörf yapabilir ya da dünyaca ünlü dağ ormanlarında yürüyüşe çıkabilirler. Sydney dil eğitimi alan öğrenciler için unutamayacakları bir deneyim olacaktır.

Sydney Hakkında İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim