Calgary’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

OHC

OHC

Calgary Kanada’nın Alberta Eyaleti’nde bulunan, eyaletin en büyük Kanada’nın 4. büyük şehridir. Calgary şehrinde yer altı kaynaklarının özellikle petrolün keşfiyle büyük bir ekonomik gelişme yaşanmıştır. 1950li yıllardan sonra Calgary Kanada’nın Toronto’dan sonra en önemli ticaret merkezlerinden biri haline gelmiştir. Ekonomik gelişmeleriyle birlikte Calgary dünyanın hemen hemen her yerinden yoğun göç almıştır. Kozmopolit bir yapısı olan Calgary’de özellikle öğrenciler şehre adapte olmakta hiç sıkıntı çekmezler. Çok sıcakkanlı ve misafirperver olan Calgary halkı öğrencilere karşı da çok iyimserdir.

Rocky Dağları’nın eteklerinde bulunan Calgary Kanada’nın en güneşli şehridir. Calgary yoğun göç almasının yanı sıra turizm açısından da ülkenin ileri gelen şehirlerindendir. Her yıl milyonlarca turist ağırlayan şehir 1988 yılında Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmıştır. Şehirde eşsiz doğal güzellikler bulunmaktadır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra şehirdeki birçok müze, restoran ve alışveriş merkezi turistler için ilgi çekici yerlerdir.

Calgary Kanada’nın refah seviyesi en yüksek şehirlerinden biridir. Aynı zamanda Bow ve Elbow Nehirleri tarafından beslenen Calgary şehri son derece bereketli topraklara sahiptir.

Calgary Hakkında İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim