Montreal’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

Montreal Kanada’nın Quebec Eyaleti’nde bulunmaktadır. Quebec  Eyaleti’nin en büyük Kanada’nın ise 2. en büyük şehri olan Montreal aynı zamanda dünyada Paris’ten sonra Fransızca konuşulan dünyanın en büyük 2. şehridir.

Montreal Kanada’nın diğer şehirleri gibi çok fazla yeşil alana ve doğal güzelliğe sahiptir. Bununla beraber şehir Sanayi Devrimi’nin de etkisiyle bir şehirleşme sürecine girmiş ve modern binalarla çevrelenmiştir. Günümüzde Montreal şehri yeşil alanların ve modern mimarinin birleşimiyle muazzam bir görüntüye sahiptir. Fransız mimarisinin esintilerinin görüldüğü Montreal şehri yalnızca 11 şehrin alabildiği UNESCO City of Design ödülüne layık görülmüştür.

Montreal şehri Atlas Okyanusu ve Büyük Göller’i birbirine bağlamasından dolayı çok önemli bir liman şehridir. Şehir kültür – sanat etkinlikleri, konserleri, festivalleri ile çok canlı bir hayata sahiptir. Bununla beraber Kanada’nın en önemli medya şirketlerinin merkezleri de Montreal’de yer almaktadır. Kanada’nın kültür başkenti olarak anılan Montreal aynı zamanda eğitim alanında da ülkenin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen McGill Üniversitesi ile beraber şehirde 4 adet üniversite bulunmaktadır. Bu sebeple şehrin öğrenci ve genç nüfusu çok yüksektir. Eğitim fırsatları çok gelişmiş ve genç öğrenci nüfusu oldukça yüksek olan Montreal dil eğitimi almak için en ideal şehirlerden biridir.

Doğal güzellikleri, eşsiz mimarisi, genç nüfusu, hareketli yaşam tarzı ile dikkatleri çeken Montreal aynı zamanda son derece kozmopolit bir nüfus yapısına da sahiptir. Montreal’e eğitim için gelen öğrenciler şehrin çok kültürlü yapısı sayesinde buraya adapte olmakta hiç sıkıntı yaşamayacaklardır. Son derece sıcakkanlı ve eğlenceli bir halka sahip olan Montreal öğrencilerin çok keyifli vakit geçirebilecekleri bir şehirdir.

Montreal Hakkında İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim