Vancouver’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

Vancouver Kanada’nın British Columbia Eyaleti’nde bulunmaktadır. Refah seviyesi üst düzey olan Vancouver dünyada en yaşanabilir şehirler arasındadır. Doğal güzellikleri ile dikkat çeken Vancouver Kanada’nın en büyük üçüncü kentidir.

Kanada’nın en kozmopolit ve kalabalık bölgelerinden olan Vancouver’in tarihi 6000 yıl kadar öncesine dayanmaktadır. Gemicilik sektöründe ileri olan şehir buna ek olarak Kuzey Amerika’nın film endüstrisi alanında en gelişmiş şehirlerinden biridir. Vancouver şehri maceraseverler için ideal bir lokasyondur. Şehirde dağ sporları ve okyanus sörfü gibi sporlar çok ünlüdür. Doğal güzellikleri ile dikkat çeken şehir 2010 Kış Olimpiyatları’na ve 2007 FIFA Dünya 20 Yaş Altı Şampiyonası’na ev sahipliği yapmıştır.

Dünyanın en önemli ve en büyük limanlarından biri olan Vancouver limanı ülkenin önemli bir ithalat ve ihracat merkezi konumundadır. Bununla birlikte Vancouver’da yeşilin ve mavinin her tonunu bulabileceğiniz sayısız doğal güzellikler mevcuttur. Vancouver kozmopolit yapısının yanında çok saygılı ve eğitim seviyesi üst düzey bir halka sahiptir.

Vancouver doğu tarafı, batı tarafı ve şehir merkezi olmak üzere üç bölgeye ayrılmıştır. Şehir merkezi özellikle finansal anlamda çok gelişmiştir. Şehrin eğlence ve alışveriş merkezleri de merkez bölgesinde yer almaktadır. Eğlenceli hayat tarzı ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan Vancouver’da eğitim sistemi de çok gelişmiştir. Kaliteli eğitim kurumları ve üniversiteleriyle beraber Kanada’da lisans ve yüksek lisans öğrencileri için çalışma izni olması Vancouver’ın öğrenciler arasında popüler bir lokasyon olmasına sebep olmuştur. Bununla beraber dünya çapında bilinen dil okullarıyla Vancouver yurtdışında yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin de çokça tercih ettiği bir şehirdir.

Vancouver Hakkında İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim