Laval Üniversitesi

Laval Üniversitesi Amerika kıtasında ilk Fransızca eğitim veren üniversitedir.

Çoğalan toplumsal zorluklara ve öğrenciler ile araştırma ekiplerinin beklentilerini cevaplamak adına Laval Üniversitesi 2018 yılında, misyon, vizyon ve değerlerini yeniden tasarlamaya başladı. Hedefleri, Laval Üniversitesi camiasını,  bilimi geliştirip aktarmak ve öğrenim, araştırma ve çalışmaları kusursuz bir şekilde toplumla bir araya getirmektir.

Sürekli gelişim gösteren köklü kültürünün yönlendirdiği Laval Üniversitesi, toplumların evrimi üzerinde güçlü bir etkiye sahip, kararlı ve yaratıcı öğrenci nesilleri, örnek vatandaşlar, bilim adamları ve girişimci, lider iş insanları yetiştirmektedir. Dünyaya açık ve Francophonie'de lider olan Laval Üniversitesi, eğitim ve araştırmada mükemmellik için çaba göstermektedir. Ortakları için bir referans kaynağı ve bir ilham kaynağı olarak, Québec şehirinin canlı üniversite ortamının merkezinde, değişim güçlerini bir araya getirmektedir.

Benzersiz bir öğrenci deneyimi sunmak ve küresel zorluklara dayanan ve kararlı bir şekilde disiplinler arası cesur ve açık bir bilimsel kültür oluşturmak adına harekete geçen Laval Üniversitesi, hümanist, sanatın etkisine yatırım yapan ve toplumun ana meselelerini kucaklayıp çözüm üreten bir sıralamayla eğitim vermeye taahhüt etti.

İnsan çeşitliliğine, bilgisine ve düşünce tarzlarına duyarlılığıyla bilinen Laval Üniversitesi, aşağıdaki değerleri uygulamaya koyarak öğretim ve araştırma misyonunu sürdürmektedir.

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim