Camp USA Nedir?

Summer Camp’lar, Amerikalı ailelerin 6-16 yaş arası çocuklarını yaz aylarını verimli bir şekilde geçirmeleri için bıraktıkları 100 yılı aşkın bir zamandır süregelen bir Amerikan geleneğidir.  Bu kamplarda çocuklar çeşitli aktivitelere katılım sağlayıp, sosyal becerilerini, ikili ilişkilerini ve yeteneklerini geliştirme imkanı bulur, evlerinden uzak ve doğa ile iç içe eğlenceli bir yaz geçirirler. Bu kampların genel amacı  eğitim, spor ve kültürel gelişim sağlamaktır. 

“J1  Camp Counselor” programı nedir?

Camp Counselor yani Kamp danışmanı, Amerikalı ailelerin yaz aylarında çocuklarını bıraktıkları kamplarda onlara çeşitli alanlarda sosyal, sanatsal ve sportif eğitim-öğretim programları organize eden kişidir. J1 Camp Counselor programı Amerikan Dış İşleri Bakanlığı yani State Department tarafında görevlendirilen ve sponsor kuruluşlar aracılığı ile organize edilen bir kültürel değişim programıdır. Bu program kapsamında adaylar yaz kamplarında çeşitli alanlardaki yetenek ve bilgilerini Amerikalı çocuklara öğretir ve danışmanlık yaparlar. Katılım için adayların üniversite öğrencisi veya aktif bir öğrenci olmasına gerek yoktur.

“J1 Camp Staff” programı nedir ?

Camp Staff Usa Programı Nedir

J1 Camp Staff USA yani Amerika'da kamp elemanlığı programı yine Amerika’lı ailelerin çocuklarını bıraktıkları yaz kamplarında 8-9 hafta süre ile kamp içerisinde bulunan sosyal alanlarda ve hizmet gerektiren pozisyonlarda yani mutfak, temizlik, tamirat, boya vb. Pozisyonlarda çalışılan bir kültürel değişim programıdır. Camp Staff Amerika- Kamp Amerika programına katılım için Work and Travel ile aynı alanda kabul sağlandığı için Kamp Amerika programına katılım için Work and Travel ile aynı katılım şartlarının sağlanması ve öğrenci olunması gerekmektedir. Work and Travel katılım şartlarını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.