Malta’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

Malta hem Türkiye’ye yakın mesafede olması hem de dil okullarının diğer ülkelerdeki seçeneklere göre fiyat olarak oldukça uygun olması sebebiyle yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler arasında son derece popülerdir. Malta’da nüfusuna oranla çok fazla dil okulu bulunmaktadır. Bu durum okullar arasındaki rekabeti arttırdığı için genel olarak okul ücretleri düşüktür. Ayrıca adanın ikinci ana dilinin İngilizce olması, konumu itibariyle Avrupa’nın birçok şehrine yakın olması, eğlence aktivitelerinin yoğunluğu ve yaşam maliyetlerinin düşük olması gibi birçok etken Malta’nın İngilizce öğrenmek isteyenler arasında tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Köklü bir tarihe, barok stili mimariye ve eşsiz doğal güzellikleriyle tüm dünyanın dikkatini çekmektedir. UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne eklenen Malta’da su sporları, dans geceleri, partiler ya da şehir gezileri gibi birçok eğlenceli aktivite de bulabilirsiniz. Bununla beraber Malta Avrupa Birliği ülkesi olduğu için Schengen vizesi geçerlidir. Birçok Avrupa ülkesine yakın konumda olan Malta’ya dil eğitimi için gittiğinizde yakın ülkeleri de ziyaret edebilirsiniz.

Malta yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak için tercih edilebilecek en doğru lokasyonlardan biridir. Hem yaşam ve okul maliyetlerinin diğer ülkelere kıyasla daha düşük olması hem de öğrenci nüfusunun kalabalık olmasıyla pratik yapma imkanının yüksek olması Malta’yı çok cazip kılmaktadır. Bununla beraber Malta’da 2018 Nisan ayında alınan bir kararla dil okulu için gelen öğrencilere çalışma izni verilmektedir. Öğrencilerin çalışma izni alabilmesi için 12 hafta üzeri bir dil eğitimi programına kayıt olması gerekmektedir. 12 hafta ve üzeri dil okuluna kayıt olan öğrenciler Malta’da çalışma izni elde edebilmekte ve haftada 20 saat part time çalışabilmektedirler. Hem diğer ülkelere kıyasla düşük kurs ücretleri ve yaşam maliyetleri hem de öğrencilere çalışma izni vermesi sebebiyle Malta dil eğitimi için tercih edilebilecek en iyi ülkelerden biridir.

Malta’da anlaşmalı olduğumuz butik ve zincir dil okullarımız öğrencilerine en verimli dil eğitimi hizmetini vermeyi amaçlamaktadır. Okullarımızda verilen kaliteli gramer eğitiminin yanı sıra düzenlenen şehir gezileri, konuşma kulüpleri, partiler ya da spor faaliyetleri gibi sosyal etkinlikler ile öğrencilerin konuşma becerilerinin de geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bununla beraber şehir merkezlerinde yer alan okullarımız tüm kafelere, restoranlara, eğlence merkezlerine ve tarihi mekanlara yakın konumdadır. Malta dil okullarımız tüm hizmetleriyle beraber öğrencilerine ücretsiz internet, oyun salonu, dinlenme salonu ve kafeterya gibi olanaklar da sağlamaktadır.

Malta’da dil okulları Sliema, St. Julians ve Valetta şehirlerinde yoğunlaşmıştır. Bu şehirler adeta Malta’nın tatil bölgeleri gibidir. Özellikle Sliema Malta’nın en turistik bölgesidir. Bununla birlikte Malta’da özellikle 4-8-12-24 hafta şeklinde konaklama ücretlerinin dahil olduğu paket programlar öğrencilere sunulmaktadır. Kurs ücreti, kurs kayıt ücreti, konaklama, ders kitapları ve materyaller, uçak bileti gibi birçok hizmetin dahil olduğu paket programlar öğrenciler için çok avantajlı olmaktadır.

Malta Hakkında İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim