Sıkça Sorulan Sorular

Work and Travel programına başvurmak için gerekli şartlar nelerdir?

Ön lisans hazırlık ve 1. Sınıf, 4 yıllık üniversitelerin bütün sınıfları ya da yüksek lisans 1. Sınıf örgün eğitim öğrencisi olan, Genel not  ortalaması en az 2’nin üstünde, İngilizce seviyesi en az orta seviye (B1-pre intermediate) ve 28 yaşın altında olan bütün öğrenciler bu programa katılabilir.

Work and Travel programı kayıt tarihleri ne zaman başlar?

Program kayıtlarımız her yıl 1 Ağustos itibariyle başlayıp 01 Şubat tarihine kadar devam etmektedir.

Work and Travel Programında İngilizce Öğrenebilir miyim?

Öncelikle Work and Travel propgramı İngilizce öğrenme programı değil, geliştirme programıdır. 4 aylık bir süreye kadar ana dili İngilizce olan bir ülkede Amerikalılarla irtibat halinde olduğunuz için İngilizcenizde mutlaka gelişme olacaktır. Ancak bu gelişme Amerika’ya ne kadar iyi bir alt yapı ve ne kadar sosyal bir çevre oluşturduğunuzla orantılı şekilde olacaktır.

Work and Travel Programının bana maliyeti ne olacaktır ?

Programın size maliyeti yanınıza alacağınız cep harçlığıyla birlikte 3500 $ ile 4000 $ arasında olacaktır .

Yaptığım masrafları çıkarır mıyım ?

Work and Travel Hakkında Bilgiler

Minimum maliyetle Amerika’yı yaşamanın en kolay yolu olan Work and Travel programında öğrencinin ne kadar kazanacağı kendisine, şansına ve sezona bağlıdır, ancak hemen hemen her öğrenci programın toplam maliyetini çıkartmış, çoğu zaman elektronik ve giyim alışverişi yapmış ve/veya Amerika’nın popüler şehirlerini gezmiş olarak geri döner. Work and Travel bu yönüyle alternatifi olmayan, büyük oranda öğrencilerin beklentilerini karşılayan çok cazip bir programdır.

Son Sınıf Öğrencileri Programa Katılabilir mi ?

Evet katılabilir; ancak öğrencinin İngilizce seviyesi ve not ortalamasının iyi bir derecede olması gerekmektedir.

Hazırlık Sınıfı Öğrencileri Programa katılabilir mi ?

Evet Katılabilir, Work and Travel Programından en iyi verim alan öğrenciler hazırlık sınıfı öğrencileridir.

Ofisinize gelmeden Programa katılabilir miyim ?

Work and Travel ve daha bir çok organize ettiğimiz programda müşteri potansiyelimizin %70’ini farklı şehirlerden hatta Türkiye dışından da öğrenciler oluşturulmaktadır, Bütün işlemleriniz online olarak yapılmakta hatta istanbulda bulunan öğrenciler dahi kayıt işleminin ardından işlemlerini online olarak sürdürmektedir sadece ofisimizin bulunduğu şehirdeki öğrencilerimize hizmet vermiyoruz. Geliştirdiğimiz Online Öğrenci Paneli sayesinde tüm öğrencilerimize ofise gelmeden, kolaylıkla tüm işlemlerini halletme ve aşama aşama durumlarını takip etme imkanı sunmaktayız.

Açık Öğretim Fakültesi veya Uzaktan Eğitim Öğrencileri Programa katılabilir mi ?

Maalesef programa katılamazsınız. Örgün eğitim almak zorundasınız.

Sağlık Sigortam olacak mı ?

Programa katılan her öğrencimiz için sağlık sigortasının yanı sıra, kaza sigortası da yaptırılır. Üstelik öğrencilerimiz için yaptırılan sigorta ücreti program ücretine dahildir ve öğrenci ek ödeme yapmaz.Toplam 250.000 $ değerinde sigortanız bulunmaktadır. Bu sigorta diş ve estetik gibi durumları karşılamamaktadır.

Yabancı Uyruklu Vatandaşlar Programa katılabilir mi ?

Türkiye’de okuyan yabancı uyruklu öğrencilerin programa katılımlarına engel bir kural yoktur; ancak Vize kabul istatistiklerine bakıldığı zaman bazı ülke vatandaşlarının red oranı fazladır. Bu nedenle aşağıdaki ülke vatandaşlarına programa kabul edememekteyiz.

 • Azerbaycan
 • Moğolistan
 • Türkmenistan
 • Kazakistan
 • Kırgızistan
 • Tacikistan
 • Afrika kıtası ülkeleri
 • Ukrayna ve Rusya vatandaşları

Arada Herhangi bir acente olmadan Work and Travel Programına katılabilir miyim ?

Hayır. Work and Travel programına katılabilmek için program sponsorlarının Türkiye’de bulunan anlaşmalı acentelarından biri ile irtibat kurmanız gerekmektedir.

Work and Travel Konaklama

Konaklama Ve iş imkanlarını kim sağlayacak?

Work and Travel programına katılırken  çalışacağınız iş ve konaklama tarafımızdan ayarlanacaktır. Yapılan ayarlamalar sizin vize işlemlerinizden önce olmaktadır. Grand International olarak yaptığımız İngilizce mülakat sonucu size iş tekliflerinde bulunulacaktır. Bunun akabinde sponsor veya işverenimiz ile  skype üzerinde görüştükten sonra iş teklifi gelecek ve karşılıklı olarak iş sözleşmesi imzalayacaksınız, sözleşmenin içeriğinde iş koşullarına, konaklamanıza ve çalışacağınız yere dair bütün bilgiler olacaktır.

Amerika’da Haftalık  Kazancım ne kadar Olur?

Ortalama bir Work and Travel öğrencisinin Amerika’daki haftalık kazancı 300$ ile 700$ arasındadır. Bu kazançlar işinize lokasyonunuza, insan ilişkilerinize ve biraz da şansınıza göre değişkenlik gösterir.

Amerikada hangi işlerde çalışılır?

Work and Travel programındaki işlerin tümü vasıf gerektirmeyen ve sezonluk işlerdir . İş türleri ise İngilizce seviyenize göre değişiklik gösterir ve aşağıdaki iş türlerinde çalışabiliriniz.

 • Eğlence Parkları
 • Cankurtaranlık
 • Otel Pozisyonları
 • Marketler
 • Restaurantlar
 • Hediyelik Eşya Dükkanları

Work and Travel programında ikinci bir işte çalışabilir miyim ?

Çalışabilirsiniz. Eğer ilk işinizi aksatmayacak saatlerde çalışırsanız ve bu ikinci işiniz Work and Travel programının yasaklı işlerinden biri değilse rahatlıkla çalışabilirsiniz.  İkinci işinize başlamadan  bazı resmi prosedürleri yerine getirmeniz gerekir

Work and Travel Programında Hangi zaman diliminde çalışabilirim?

Her yıl 15 Mayıs ve 30 Eylül tarihleri arasında programa katılabilmektesiniz. Yaz başlangıç ve bitiş tarihlerinize göre çalışma programınız oluşturulur.

Work and Travel programına katılımda şirket seçiminde nelere dikkat etmeliyim ?

 • Güvenilirliğine,
 • Deneyimli olmasına,
 • Referansları olmasına,
 • İş ve konaklama garantisinin bir arada sunulmasına,
 • Programı gerçekçi bir şekilde sizlere anlatılmasına,
 • ABD konsolosluğunun sayfasında şirket adının yer almasına.